Wynajem samochodów chłodni

Rośnie zapotrzebowanie na pojazdy przystosowane do przewozu produktów wymagających stałej i określonej temperatury. Izotermy samochodowe oferują taką możliwość.

Samochód chłodnia jest jedną z możliwości nie tylko transportu specyficznych, bo wymagających niskiej temperatury produktów, ale także daje realne szanse mobilnego biznesu. Posiadając samochód z możliwością chłodzenia można liczyć na biznes związany chociażby ze sprzedażą lodów i zimnych napojów, co doskonale sprawdza się w letnie, gorące dni, gwarantując nam zarobek w miejscach, gdzie jest dużo ludzi. No właśnie, gdzie można liczyć na odpowiednią klientelę? Wiele zależy od profilu organizowanej działalności. Mówiąc o branż gastronomicznej, biorąc za przykład chociażby wspomniane wcześniej lody i chłodne napoje warto rozwijać swój biznes w miejscowościach kurortowych, o szeroko rozwiniętej turystyce. Innym sposobem na wykorzystanie samochodu wyposażonego w chłodnię jest transport produktów wymagających niskich temperatur, chociażby mięsa. Taka praca wymaga posiadania specjalnego samochodu, wyposażonego właśnie w system chłodzący, dlatego posiadając taki właśnie sprzęt można liczyć na pracę oraz całkiem niezłe zarobki.

Sam samochód, w zależności od modelu, roku produkcji i innych danych branych pod uwagę przy każdym samochodzie może kosztować od kilku, kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Bardzo popularny jest typ samochodu chłodni doppelstock, czyli z podwójnym poziomem ładowania. W takich chłodniach możliwe jest załadowanie produktów na dwóch poziomach, dzięki regulowanej podłodze. Takie rozwiązanie jest niezwykle funkcjonalne, pozwala bowiem na bardziej ekonomiczne załadowanie naczepy chłodniczej. Kolejnym, popularnym typem chłodni jest chłodnia z grodzią. Dzięki temu w obrębie jednej chłodni można uzyskać przestrzenie z różnymi warunkami termicznymi. Możliwe jest więc transportowanie w jednej naczepie produktów, które mają różne wymagania jeśli chodzi o temperaturę czy wilgotność powietrza.

Często używa się również auta typu chłodna hakowa, przystosowanego do transportowania tuszy i półtuszy w pozycji wiszącej. Poza mięsem w warunkach chłodniczych przewozi się również wiele innych produktów. W chłodniach transportuje się między innymi owoce i warzywa, zarówno świeże jak i mrożone. Produkty świeże nie wymagają tak niskich temperatur jak mrożonki, ale w ich przypadku niezmiernie ważne jest pamiętanie o tym, jakie produkty można przewozić ze sobą, a łączenie których jest absolutnie zakazane. Wiele produktów toleruje wysoką wilgotność, podczas gdy inne mogą być transportowane tylko przy niskiej wilgotności powietrza.

Kolejną grupą produktów, które wymagają transportu chłodniczego są produkty mleczne i nabiał. W chłodniach przewozi się między innymi mleko, jogurty, sery, kefiry, maślanki czy mleczne desery, na przykład lody. W podobnych warunkach przeprowadza się transport mrożonek, w tym mrożonych dań gotowych, takich jak pizze, frytki, pierogi czy inne dania garmażeryjne.

Decydując się na własny biznes, należy posiadać także pełną dokumentację umożliwiającą samodzielne prowadzenie działalności, a także stosowne dokumenty z sanepidu, umożliwiające pracę z żywnością. Decydując się na wspomnianą wcześniej sprzedaż lodów i napojów należy liczyć się z sezonowością działalności, stawiając jednak na inne dziedziny spożywczej warto posiadać sprawdzonych dystrybutorów.

Podobnie jak w przypadku innych działalności, przed podjęciem pracy z samochodem z lodówką należy sprawdzić lokalny rynek, czy istnieje wystarczający popyt na mobilne usługi z lodówką. Może się bowiem okazać, że zyski z takiej działalności są niewystarczające, przez co cały interes staje się nieopłacalny. Warto pamiętać, że koszt samego samochodu jest dość duży, a jego wykorzystanie ograniczone, dlatego też przed zakupem należy rozważyć, czy będziemy mieć wystarczająco pracy w zawodzie.

Potrzebny agregat prądotwórczy? Sprawdź wypożyczalnię agregatów power-factory.pl .

Leave a comment

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.


*