Gaz czy benzyna

W dzisiejszych czasach niemalże w każdej dziedzinie naszego życia mamy do czynienia z ogromnym wyborem, nie inaczej jest w przypadku motoryzacji: możemy wybierać spośród samochodów przeróżnych marek, wszelkich typów, aut nowych i używanych, w dowolnym kolorze, stanie technicznym z i praktycznie każdego rocznika. To jednak nie wszystko: możemy także zdecydować, czy chcemy auto na benzynę czy też LPG – ostatnio, z uwagi na bardzo często drożejącą benzynę, ta druga opcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Auto na gaz jest o wiele tańsze w eksploatacji, jednakże żeby nie było za wesoło, założenie instalacji LPG to koszt rzędu kilku tysięcy złotych, a w dodatku auto jeżdżące na gaz musi mniej więcej raz na rok przechodzić dodatkowy, płatny przegląd, do wykonania którego uprawnienia mają tylko niektóre stacje diagnostyczne.

 

Tanie jeżdżenie

 

Instalacja LPG w samochodzie czy też kupno auta, które ma ją już założoną fabrycznie, to wydatek, który bardzo szybko zwraca się w przypadku osób, które dużo jeżdżą. Jeżeli zaliczamy się do grona tak zwanych niedzielnych kierowców i stosunkowo rzadko korzystamy z auta, a z motoryzacją nie jesteśmy na bieżąco, gra nie jest warta świeczki.

 

Bezpieczeństwo

 

Wbrew temu, co się może wydawać, auto na gaz wcale nie jest bardziej niebezpieczne od tego na benzynę: instalacje LPG tworzone są przez profesjonalistów, którzy doskonale znają się na wykonywanej przez siebie pracy, co z kolei zapewnia bezpieczną, bezproblemową jazdę przez bardzo długi czas. Warto przekonać się o tym samemu i dołączyć do grona osób jeżdżących niemalże za grosze.

2 Komentarze

  1. Obecnie jeżdżę już szóstym autem z LPG, wszystkim polecam!

  2. Szkoda, że w artykule nie napisano o tym, że tego typu instalacja nie nadaje się do każdego auta.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.


*